Spoločnosť bola založená v roku 1992 a disponuje 70 stavebnými vežovými žeriavmi značky LIEBHERR a TEREX. Pôsobí v Bratislave a na západe Slovenska, v rámci celej Českej republiky a na severe Rakúska. Poskytuje prenájom žeriavov, ich montáž, špecializovanú prepravu, servis, obsluhu. „Ďalej poskytuje montáž cudzích žeriavov a predaj použitých žeriavov vrátane kompletnej revízie. Sme radi, že sa k nám naši zákazníci stále vracajú. Ostatným odkazujeme, skúste zmenu,” dodáva prevádzkový riaditeľ spoločnosti, Petr Vacek. Bližšie informácie ako parametre prenajímaných žeriavov, profil spoločnosti či aktuality zo života firmy nájdete na stránkach www.JVSzeriavy.sk.

Strojový park vežových žeriavov

 • 40 ks rýchlopostaviteľných žeriavov s dolnou otočou
  • značky Liebherr
  • typ Liebherr 120K až 20K
  • vyloženie až 50 m, výška až 35 m a nosnosť až 8 ton
 • 30 ks montovaných žeriavov s hornou otočou
  • značky Terex a Liebherr
  • vyloženie až 65 m, výška až 100 m a nosnosť až 8 ton

 

Špecializácie činností JVS:

 • Prenájom vežových žeriavov
 • Predaj vežových žeriavov Terex a Liebherr
 • Záručný a prevádzkový servis u nových žeriavov
 • Preprava, montáž a revízie ZZ
 • Projekcia umiestenie žeriavov a projekty podložia
 • Obsluha

 

Najvyšší most v strednej Európe rastie pomocou žeriavov od JVS

Takmer šesťsto metrov dlhý a deväťdesiat metrov vysoký. To sú rozmery, ktorými sa už čoskoro bude pýšiť diaľničný most na novovznikajúcom úseku diaľnice D3 Svrčinovec – Skalité na Slovensku. Vzhľadom na svoje parametre sa tak skoro stane najvyšším mostom nielen na Slovensku, ale v rámci celej strednej Európy. O tom, že ide o impozantnú stavbu, ktorá sa hneď tak nevidí, svedčí i veľkosť žeriavov, bez ktorých by stavba nebola možná. Najvyšší z nich meria takmer sto metrov pod hák. Zaistiť nielen tento, ale i ďalšie štyri vysoké žeriavy mal za úlohu prenajímateľ vežových žeriavov spoločnosť Jeřábový a výtahový servis (JVS). Zhotoviteľom tohto diaľničného mosta je spoločnosť Váhostav-SK. Pre každý z piatich zárodkov bolo nutné postaviť jeden žeriav, ktorý je na stavbe k dispozícii od začiatku až do konca. Všetkých päť žeriavov pritom bolo nutné kotviť do samostatných základov. Nebolo teda treba ďalšie bočné kotvenie. A to napriek tomu, že najvyšší žeriav mal pod hákovnicou neuveriteľných 94,4 m (mimochodom, vyliezť na najvyšší zo žeriavov trvá trénovanému žeriavnikovi priemerne 15 minút, cesta dolu potom zaberie okolo 8 minút). Ani ostatné žeriavy však nie sú žiadni drobčekovia. Dva z nich presahujú výšku sedemdesiat metrov pod hák, merajú konkrétne 78,5 m a 73,6 m. Zvyšné dva merajú 47,9 m a 46,3 m. Toto technické riešenie stavba veľmi ocenila pri výstavbe pilierov, pretože vďaka tomu nebolo treba žeriavy prekotvovať. Rovnako, ako bola náročná príprava a plánovanie celej výstavby mosta, i plánovanie žeriavov bol dlhý a náročný proces. Bolo treba navrhnúť ich počet, typ a umiestenie tak, aby spĺňali požiadavky stavby a zároveň ponúkli čo najefektívnejšie riešenie. Taký návrh, spoločne so sprostredkovaním dodávky kompletného servisu žeriavov a ich obsluhy, zaistila spoločnosť Jeřábový a výtahový servis, s. r. o.

 

JVS získalo cenu High Commendation v súťaži 2010 Rental Company of the Year, ktorú udeľuje prestížna asociácia European Rental Association.

 Výber zo stavieb realizovaných v roku 2015 na Slovensku:

- Rekonštrukcia Bratislavského hradu (špeciálna preprava a montáž)

- Vodné dielo Želiezovce (špeciálne založenie a demontáž)

- D3 most Valy (extrémne vysoké žeriavy)

- D3 most SO243 (špeciálna preprava v náročnom lesnom teréne)

- Elektráreň Jaslovské Bohunice a Mochovce (náročné kritériá na subdodávateľa)

- BD Mýtná, Zelená hôrka, Mlynská dolina a ďalšie v Bratislave (bežné stavby)

- BD Levice, BD Žilina a ďalšie (bežné stavby)

- VW Slovakia

 

Závod 03 – Bratislava Závod 01 – Otrokovice Závod 02 – Praha

JVS Slovensko, s. r. o. Jeřábový a výtahový servis, s. r. o. Jeřábový a výtahový servis, s. r. o.

Sasinkova 6 Napajedelská 1779 Pražská 322

811 08 Bratislava 76502 Otrokovice 251 62 Mukařov

tel.: +421 623 411 tel.: +420 734 567 733 tel.: +420 734 567 733

e-mail: slovensko@jvszeriavy.sk e-mail: morava@jvsjeraby.cz e-mail: cechy@jvsjeraby.cz

www.JVSzeriavy.sk 

zdroj článku